akcesoria do wózka

Spacery z dzieckiem – jak zorganizować udaną wyprawę na te dłuższe i krótsze wycieczki ?

21 czerwca, 2021

Zacznijmy od tego dlaczego tak ważną rolę w rozwoju dziecka odgrywają spacery. Otóż okazuje się, że spacery to jedna z tych aktywności, które należą do najprzyjemniejszych i takich dzięki którym odpoczywa dziecko, ale też Rodzic regeneruje swoje siły i zyskuje nową energię do działania. Każda pora roku jest dobra na spacery, zarówno te krótsze jak i dłuższe wyprawy. Piesze wędrówki z wózkiem to przyjemna forma spędzania czasu i dzięki temu możecie zapewnić Waszym pociechom różnorodny rozwój, gdyż na spacerze również mamy możliwość aby stymulować i wpływać na rozwój naszego malucha. Organizm dziecka to multum zachodzących w nim zmian, szczególnie na początku. Każdy jego zmysł zaczyna się rozwijać i dopasowywać do otaczającego świata. Wychodząc na spacer dajemy naszemu dziecko zarówno noworodkowi jak i starszakowi możliwość poznawania świata, obcowania z naturą i przyrodą, dzieci w ten sposób nabywają nowe zdolności i umiejętności.

W spacerze nie chodzi tylko o dotlenienie organizmu i samo przebywania na świeżym powietrzu – to jest oczywiście jedna z ważniejszych wartości jaką niesie za sobą spacer, natomiast podczas pieszych wędrówek chcemy, aby Naszemu dziecku było komfortowo, aby czuło się bezpiecznie i mogło spędzać czas, który pozwoli Wam na wspólne przeżywanie ważnych momentów i dzięki nim możecie pielęgnować Wasze więzi, które z pewnością przełożą się na wiele innych ważnych aspektów w rozwoju dziecka.
Zatem po nitce do kłębka – w jaki sposób i dzięki którym akcesoriom możemy sobie umilić czas na spacerze ?

Przede wszystkim wybierając się z dzieckiem na spacer chcemy, aby to dla niego ta wyprawa była przyjemnością więc odpowiednio dobrane akcesoria takie jak zabawki, szczególnie te dla dzieci jeszcze leżących w gondoli, będą odgrywać kluczową rolę. Noworodek podczas spacerów głównie śpi i regeneruje swoje siły, oddycha świeżym powietrzem, dotlenia się, dzięki czemu zapewnia sprawne funkcjonowanie zmysłów i układów całego swojego ciała. Gdy już się obudzi podczas spaceru i ma ochotę na dalszą wędrówkę, warto zaopatrzyć się w doskonałą zabawkę, zawieszkę marki Konges Slojd. Wystarczy zawiesić ją na budce wózka, dzięki temu uzyskamy też prawidłowe ułożenie główki dziecka – patrząc lekko do góry i przed siebie, maluch będzie mógł podążać za nią wzrokiem co przyczyni się do stymulacji jego narządu wzroku. Marka Konges Slojd to produkty wykonane z myślą o najmłodszych, pełne wdzięku, naturalne i stonowane, tak, aby nie podrażniać zmysłów dziecka, a wspierać je i stymulować. Ta duńska marka zwraca szczególną uwagę na komfort i bezpieczeństwo dziecka, co dla Nas Rodziców jest i powinno być kluczowe podczas podejmowania decyzji o jakimkolwiek zakupie produktu, który chcemy, aby był używany przez Nasze dziecko.

Dla nieco starszych dzieci Konges Slojd proponuje serię zabawek na sezon letni, czyli zabawki do piasku. Jak wiemy, każde dziecko te młodsze i starsze uwielbia zabawy w piaskownicy i zabawy w wodzie, dlatego też zabawa w połączeniu z wygodą i bezpiecznym materiałem z którego wykonany jest Komplet Zabawek Do Piasku Konges Slojd, który będzie idealnym dopełnieniem dla miłośników natury. Kształty i wzory tejże kolekcji idealnie wpasowują się w sezon letni przedstawiając morskie klimaty muszli i morskich zwierząt co z pewnością ucieszy małych użytkowników. Niebanalne wzornictwo, stylistyka i stonowane barwy sprawiają, że dziecko stymuluje nie tylko proces jakim jest zabawa i kreatywność – dzięki takiemu wykonaniu i dbałości o każdy detal, zabawki te zapewniają Naszym pociechom możliwość rozwijania i stymulowania zręczności, zdolności manualnych, a przede wszystkim wpływają na rozwój motoryki małej, która w początkowych latach życia jest kluczowym elementem do rozwoju kolejnych coraz to wyższych etapów rozwoju.

Motoryka mała, gdy jest pielęgnowana od niemowlęctwa przyczynia się do pozytywnego wpływu na inne funkcje dziecka, już na późniejszych etapach, ma ogromne znaczenie podczas nauki samodzielnego ubierania się, posługiwania sztućcami czy też na etapie przedszkolnym gdy dziecko zaczyna uczyć się trzymać narzędzie kreślarskie i „stawiać” swoje pierwsze litery. Wbrew pozorom ta prosta zabawka od Konges Slojd nie tylko uczy estetyki i poczucia piękna u dziecka, ale wpływa na rozwój wielu potrzebnych zdolności, dlatego Rodzicu komplet morskich zabawek do piasku będzie idealnym prezentem czy podarunkiem dla Twojego dziecka, zapewnisz mu radość i uśmiech, a jednocześnie wpłyniesz na jego całościowy rozwój.

Przejdźmy teraz do jednego z ważniejszych zakupów, którego Rodzice powinni dokonać jeszcze przed narodzinami dziecka. Zanim jednak podejmą decyzję, muszą zastanowić się czego oczekują od wózka, gdyż jest to decyzja na kilka pierwszych lat i powinna być przemyślana. Wybierając się na wędrówki te krótsze jak i dłuższe musimy mieć na uwadze przede wszystkim wygodę Naszego malucha, chcemy aby jego ciało było ułożone w bezpiecznej, stabilnej pozycji, a jednocześnie, aby miało komfort poruszania się wewnątrz gondoli – tutaj mowa o najmłodszych uczestnikach pieszych wycieczek i o wózku w wersji z gondolą. Przy wyborze wózka bardzo ważny jest również komfort Rodzica, spacer ma sprawiać przyjemność, dlatego też lekki, kompaktowy wózek będzie idealnym rozwiązaniem zarówno na miejskie przechadzki, jak i na te dłuższe, gdzie trzeba wózek spakować i zabrać ze sobą do auta. Innowacyjnym pomysłem wykazała się w projektowaniu wózków holenderska marka Leclerc, która tworzy swoje produkty z uwzględnieniem komfortu i wygody dla dziecka i Rodzica. Współczesne rodziny bardzo docenią te produkty, gdyż wózki marki Leclerc są kompaktowe, lekkie i składają się do poziomu bagażu podręcznego co zdecydowanie ułatwia podróżowanie samolotem.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy decyzji zakupu wózka?
Miejsce do snu i wypoczynku jest ważne dla każdego z Nas, dlatego też wybierając się z maluszkiem na spacery warto zwrócić uwagę na wspomnianą wcześniej gondolę w której będzie podróżować. Dzieci w zależności od pory roku lubią, gdy są otulone, gdy mają miejsce, aby rozciągnąć swoje ręce i nogi, chcą czuć się komfortowo. Wszystko to możecie uzyskać korzystając z kolejnego genialnego produktu od marki Leclerc, wózek z kolekcji MAGICFOLG, do którego możemy dokupić wiele akcesoriów ułatwiających funkcjonowanie Rodzicom podczas codziennych spacerów. Gondola MAGICFOLG wyposażona jest w wiele przydatnych funkcji, przede wszystkim jej budka posiada panel wentylacyjny, który idealnie sprawdzi się podczas letnich spacerów i sprawi, że Twoje dziecko nie przegrzeje się, a będzie mogło odpoczywać i regenerować siły swobodnie oddychając.
Więcej informacji na temat właściwości gondoli znajdziecie pod tym linkiem.
Jeśli natomiast chcemy dokonać zakupu spacerówki, to również możemy zrobić ukłon ku marce LECLERC, która proponuje Nam kilka wersji wózka spacerowego, które możecie obejrzeć tu.
Wózek spacerowy powinien przede wszystkim charakteryzować się lekkością i możliwością składania go do małych gabarytów, tak aby móc zabrać go ze sobą do auta czy też samolotu o czym wspominaliśmy.

Na co jeszcze zwrócić uwagę gdy wybieramy się na spacery ?
Nasze dzieci podczas spacerów często potrzebują przerw na odpoczynek i zabawę. Żeby umilić czas spacerów i podróży Naszym dzieciom warto zabrać ze sobą kilka ulubionych podręcznych zabawek, które możemy włożyć do torby, ale żeby ta torba spełniała oczekiwania Rodziców musi pełnić kilka niezbędnych funkcji i taką właśnie torbę proponuje Nam marka Leclerc. Jest to wielofunkcyjna torba do której Rodzice mogą zabrać większość potrzebnych akcesoriów, Takie torby są bardzo praktyczne szczególnie gdy wybieramy się na te dłuższe przechadzki, możemy do niej włożyć akcesoria pielęgnacyjne, zabawki czy zestaw do karmienia i tutaj doskonale wpasuje się do torby

marki LECLERC lunchbox ze stali nierdzewnej od LIEWOOD. Wracając do torby, będzie ona doskonałym ułatwiaczem życia codziennego, ponieważ zawiera w sobie niezastąpioną w kryzysowych sytuacjach matę do przewijania oraz posiada miejsce na akcesoria do karmienia i wygodne kieszenie w które można schować inne niezbędne gadżety, które zawsze warto mieć pod ręką.

Wszystkie wymienione wyżej akcesoria to kropla w morzu tego co możemy zabierać ze sobą na spacery, wszystko zależy od Naszych preferencji, od tego gdzie wybieramy się na wycieczkę, ale dużo zależy również od pory roku. Dlatego te podstawowe elementy takie jak wózek, gondola, torba na podręczne rzeczy czy akcesoria i zabawki dla malucha to podstawa, a o resztę możecie zatroszczyć się dodatkowo i według własnych potrzeb.

Rodzicu pamiętaj, że codzienne spacery i przechadzki są bardzo ważne w rozwoju naszego dziecka, najpierw te w których uczestniczy biernie jeżdżąc w gondoli wózka i oglądając świat, potem jeszcze ważniejsze stają się te momenty kiedy zaczyna raczkować, a potem stawiać swoje pierwsze kroki. Spacery zarówno te dłuższe i krótsze będą doskonałym doświadczeniem dla dzieci, które zaczynają raczkować gdyż można a nawet trzeba pokazać maluchowi, że raczkować i stawiać pierwsze kroki można również na trawie i świeżym powietrzu, to czysta przyjemność dla naszego dziecka, a poznawanie świata stanie się dla malucha jeszcze bardziej intrygujące. Poprzez spacery, naukę raczkowania, chodzenia, skakania po kałużach stymulujemy rozwój fizyczny dziecka, widząc jak każdego dnia osiąga małe cele. Zaopatrując się w niezbędne akcesoria, które możemy wykorzystać podczas spacerów sprawimy, że nasza wycieczka będzie komfortowa i spokojna bo wszystkie potrzebne rzeczy pielęgnacyjne czy zabawki będziemy mieć pod ręką, a wózek pozwoli Nam na przemieszczanie się po każdym terenie zabezpieczając dziecko przed wstrząsami, deszczem i wieloma innymi czynnikami zewnętrznymi dzięki dodatkom w postaci folii przeciwdeszczowej czy moskitiery.

Pamiętajmy też, że spacery sprzyjają również Rodzicom, maluchy, które mają ogromne pokłady energii mogą ją doskonale spożytkować na spacerze, a dzięki temu mama czy tata będą mogli wieczorem otrzymać chwilę wytchnienia, gdy dziecko po całym dniu wrażeń zaśnie spokojnym snem.

Zaopatrzcie się w odpowiednie akcesoria, zabawki i sporą dawkę uśmiechu i nie traćcie ani chwili tylko zaplanujcie krótszą bądź dłuższą wycieczkę, która sprawi, że przeżyjecie wspólną, wspaniałą przygodę, poznając z Waszym dzieckiem otaczający je świat.

Patrycja Maziejuk logopeda, pedagog, terapeuta ręki

Leave A Comment:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przejdź do paska narzędzi