Uncategorized

Dzień dziecka – co wybrać zamiast prezentów ?

26 kwietnia, 2020

Wielkimi krokami zaczyna się zbliżać do Nas dzień, którego kiedyś każdy z nas wyczekiwał, zbliża się dzień dziecka – święto wszystkich dzieci. Wielu z Was z pewnością myśli już o upominkach jakie może podarować swoim pociechom, a inni myślą o tym jak spędzą wspólnie czas w ten ważny dzień. Poniżej przygotowałam dla Was kilka atrakcji, dzięki którym dzień dziecka będzie niezapomniany.

Pamiętajmy, że bez prezentów też możemy wspaniale spędzić czas ze sobą, to pozostanie w pamięci na dłużej niż kolejna zabawka.

Wszystko zależy od Waszych możliwości, od miejsca w którym mieszkacie, od lokalizacji w jakiej się znajdujecie. Trzeba przeznaczyć na to troszkę czasu, aby zaplanować wspaniały dzień lub dwa na atrakcje związane z dniem dziecka.

  1. Wizyta w parku dinozaurów

W Polsce w ostatnich latach parki dinozaurów rozmnożyły się niczym grzyby po deszczu. Cieszą się ogromną liczbą odwiedzających, jest to wspaniale przeżycie dla dzieci, ale i dla Nas samych. Możemy przenieść się w zupełnie inny świat.
Każde województwo posiada taką atrakcję – wystarczy dobrze poszukać.

  1. Aquapark

Dużo wody , możliwość chlapania się, pluskania i szaleństw w wodnym świecie – to pomysł, który sprawdzi się w każdym domu. To pomysł na wielką, wspaniałą dziecięcą radość.
Nie trzeba się natrudzić, aby znaleźć ciekawy park wodny – znajduje się on niemal w każdym większym mieście

  1. Wycieczka do Muzeum

Oczywiście w Dzień Dziecka nie zabierzemy malucha do obiektów poruszającą ciężką albo skomplikowaną tematykę. Ale już Europejskie centrum Bajki im. Koziołka Matołka (Pacanów), Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści (Czarnów), Muzeum Domków dla Lalek (Warszawa) czy Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie to zdecydowanie strzał w dziesiątkę. Wystarczy, że sprawdzisz w wyszukiwarce czy w Twojej okolicy znajduje się taka atrakcja, a wtedy wystarczy zarezerwować bilet i czekać na ten wspaniały, pełen przygód i wiedzy dzień.

  1. Parki rozrywki

Jeśli tylko pogoda dopisuje to cudownym prezentem na dzień dziecka będzie wycieczka do takiego miejsca. To spełnienie marzeń każdego kilkulatka, a nawet powiedzmy sobie szczerze, ze my jako dorośli również czerpiemy radość z takiego rodzaju atrakcji – czyż nie ? 😉
Szczególnie godne polecenia są: Łódzki Park Rozrywki, Śląskie Wesołe Miasteczko, Rabkoland, Energylandia w Zatorze, Majaland w Kownatach czy Esplanada.

  1. Centrum Nauki

Świetna zabawa, ciekawe eksperymenty, super technologie i wielka porcja wiedzy – wszystko to znajdzie twoje dziecko właśnie w centrum nauki. Spędzenie Dnia Dziecka w takim miejscu jest zatem gwarancją niezapomnianych wrażeń. Szczególnie polecam Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Utkniecie w zabawie na długie godziny!

  1. Wyprawa do ZOO

Piękna pogoda zachęca do spacerów i podziwiania egzotycznych zwierząt. Jeśli wasza pociecha jeszcze nie była w ogrodzie zoologicznym albo już po prostu tej atrakcji nie pamięta, to nie ma się nad czym zastanawiać – poszukajcie najbliższego zoo i ruszajcie w drogę. A po wszystkim koniecznie pójdźcie na pyszne lody – w końcu jak świętować, to na całego.

  1. A może czas na piknik ?

Jeśli w pobliżu Waszego miejsca zamieszkania macie park, polane, las, to nie ma się nad czym zastanawiać. Wystarczy zabrać koc, przekąski, napoje, piłki i inne potrzebne i ulubione rzeczy dla Waszych pociech. Spędzenie czasu na świeżym powietrzu, zabawy w berka czy chowanego, tylko Wy i Wasze dzieci – to będzie nie zapomniany czas !

  1. Ognisko

Świetna atrakcja dla starszaków, które wytrzymają do wieczora i z chęcią przyłączą się do żartów, opiekania kiełbasek, a może nawet posłuchają strasznej historii. Wystarczy tylko miejsce, odrobina chęci oraz oczywiście kilka pysznych przysmaków i długie kijki.

Z mojej strony tyle propozycji, a Wy jakie macie pomysły na spędzenie wspólnie Dnia Dziecka ?
Czekam na wiadomości i pytania 🙂

Leave A Comment:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przejdź do paska narzędzi