BiNi puf

Duża Pufa Bini – korzyści dla Rodzica i dziecka

14 czerwca, 2021

Dlaczego Bini puf sprawdza się zarówno w trakcie pracy, nauki, odpoczynku jak i zabawy? Ten doskonale wyprofilowany miękki mebel to nie tylko zgrabny dodatek do dziecięcego pokoju, to również mebel, który odciąży kręgosłup Rodzica po długim dniu w pracy lub podróży.

Dodatkowe zadania, które często pojawiają się niespodziewanie w ciągu dnia, często powodują u dorosłych zmęczenie, ból nóg, obolały kręgosłup, a w konsekwencji doprowadzić to może do problemów z postawą ciała. Aby zapobiegać takim problemom i dolegliwościom warto zaopatrzyć się w kilka wygodnych i miękkich mebli, które wpasują się do każdego wnętrza i mowa tu o BiNi, która stworzona została do zadań specjalnych – możemy na niej leżeć, siedzieć, bawić się i odpoczywać. Dlatego też powinna stać się nieodłącznym dodatkiem zarówno w sypialni Rodziców jak i w pokoju dziecięcym.

Jak jeszcze mogą korzystać z niej Rodzice ?

Ten miękki worek, wykonany z przyjaznego dla ciała materiału, który dopasowuje się do Naszych kształtów, sprawdzi się jako leżanka lub siedzisko dla młodych Mam na którym możemy wygodnie i bezpiecznie karmić malucha. Puf podda się Naszemu ciężarowi i Naszej pozycji przez co ułoży się w kształt przypominający łódkę i dzięki temu odciąży plecy mamy oraz ułatwi trzymanie maluszka na rękach – mama może swobodnie oprzeć swoją rękę na pufie i wygodnie podtrzymywać główkę dziecka, tak aby oboje czuli się komfortowo podczas tak ważnych momentów jakimi jest wspólne spędzanie czasu podczas karmienia dziecka. Puf to bardzo mobilny i ergonomiczny rodzaj siedziska, które można przesuwać i przenosić z miejsca na miejsce nie uszkadzając przy tym swojej postawy, gdyż jest on na tyle lekki, że nie odczujemy jego ciężaru. BiNi puf to sprężysty i elastyczny model siedzenia, który dopasowuje się do Naszego ciała. Każda pozycja którą przyjmiemy leżąc czy siedząc na pufie będzie dla Naszego kręgosłupa ulgą i nie odczujemy zmęczenia siedząc czy odpoczywają w jednej pozycji przez dłuższą chwilę – to jedna z tych ważniejszych zalet dotyczących Naszego zdrowia.

Jaką pufę wybrać dla dziecka?

Rynek oferuje Nam obecnie multum różnych siedzisk, puf i worków – natomiast przed dokonaniem zakupu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość materiałów z których została wykonana, na jej kształt, wypełnienie oraz zastanowić się jakie przeznaczenie w Naszym wnętrzu ma pełnić puf, a w szczególności do czego posłużyć ma Naszemu dziecku.

Pufa dobierana jest z reguły już na końcowym etapie urządzania pokoju czy miejsca dla dziecka – dlatego też możemy pozwolić sobie na dopasowanie jej względem aranżacji pokoju Naszego malucha. Wygląd natomiast to nie jedyne kryterium, którym się kierujemy.

Kolejnym ważnym motywem do wyboru puf jest jej funkcja w przestrzeni dziecka. Chcemy, aby Nasze dziecko podczas zabawy, nauki czy odpoczynku czuło się przede wszystkim bezpiecznie i komfortowo. Bez względu na to ile dziecko ma lat, puf będzie idealnym miękkim meblem, który ułatwi wiele aktywności naszej pociechy. Maluchy, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki będą mieć w zasięgu ręki mebel, który będzie podążał wraz z nimi, dzięki temu będą mieć stabilną podstawę do poruszania się, a w razie niespodziewanego upadku „ miękkie lądowanie”. U starszaków puf sprawdzi się pod wieloma względami, chociażby podczas zabawy, gdy zamiast siedzieć na podłodze dziecko może wygodnie ułożyć się zarówno na plecach, brzuchu czy na boku na dość dużym pufie BiNi, która sprawi, że kręgosłup i cała postawa dziecka będą w bezpiecznej pozycji, dzięki, której długotrwała zabawa nie przyniesie żadnych dolegliwości i urazów, które mogłyby wystąpić dopiero na dalszych etapach rozwoju młodego ciała. Im dziecko starsze tym może używać pufy do wielu innych potrzeb, takich jak nauka, czytanie książek, odpoczynek czy po prostu ciekawe miejsce do zabawy i nauki. 

BiNi puf został zaprojektowany i stworzony z myślą o lekkości, funkcjonalności, wyjątkowym i wpasowującym się w każde pomieszczenie wzorze, a przede wszystkim stworzony z myślą o Rodzicach i dzieciach, dla których wygoda, bezpieczeństwo, komfort dnia codziennego i dbałość o aspekty zdrowotne są na wagę złota. To bardzo oryginalny, miękki mebel, który dzięki swojej prostocie nadaje się do każdego wnętrza począwszy od pokoju dziecięcego, przez sypialnie Rodziców, aż po gabinety specjalistyczne, w których jego zadaniem jest urozmaicanie i komfort terapii. Posiada wiele użytkowych walorów i pełni funkcję rehabilitacyjną, wpływając na Naszą postawę ciała – poprzez wygodną i stabilną pozycję, którą możemy przyjąć leżąc czy siedząc na pufie, jednocześnie łagodząc stres, co w konsekwencji daje nam odprężenie całego ciała. Pufy te są coraz częściej używane w specjalistycznych placówkach takich jak oddziały położnicze, gabinety logopedyczne czy też szkoły rodzenia. Kobiety w ciąży często borykają się z bólem pleców i nóg, dlatego też pufy stają się coraz to popularniejsze w tej grupie kobiet, głównie ze względów zdrowotnych. Kobieta ciężarna może swobodnie ułożyć swoje ciało na miękkiej pufie i dzięki temu wybrana przez nią pozycja przyniesie jej ulgę, odciąży kręgosłup, a rozluźnione mięśnie wpłyną pozytywnie na nastrój przyszłej mamy.

Puf to doskonałe dopełnienie pokoju dla dzieci oraz ich Rodziców, pozwala na przyjmowanie różnorodnych pozycji i nie posiada żadnych ostrych, twardych krawędzi, które szczególnie dla dzieci mogłyby być niebezpieczne. BiNi puf to bardzo inteligentne wbrew pozorom siedzisko, które dopasowuje się do pozycji osoby z niego korzystającej, gdy zmieniamy pozycję i kąt leżenia wtedy też puf podąża za nami i dopasowuje się do ułożenia naszego ciała – a to wszystko za sprawą miękkiego, podatnego wypełnienia.

Dlatego drodzy Rodzice i przyszli użytkownicy tego miękkiego mebla – Puf BiNi to doskonałe połączenie bezpieczeństwa, funkcjonalności i komfortu dnia codziennego dla użytkowników w każdym wieku. Jego designerski akcent i frywolność pozwalają wpasować się w każde wnętrze, a korzystanie z siedziska w celach zdrowotnych staje się przyjemnością, gdyż już po pierwszych kilku razach odpoczynku czy zabawy na tym nietypowym lecz wyjątkowym meblu pokażą Wam, jak sprawnie i bez większych problemów można w domowym zaciszu ulżyć swoim zmęczonym plecom i mięśniom po ciężkiej pracy czy też nauce, a dla najmłodszych BINI stanie się wiernym towarzyszem w każdej zabawie i podczas tych pierwszych, najważniejszych samodzielnych kroków.

Po więcej inspiracji na temat puf BiNi zapraszamy tu.

Patrycja Maziejuk

logopeda, pedagog, terapeuta ręki

Leave A Comment:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przejdź do paska narzędzi